O nas

Adriana Andrzejewska – lubi mówić, lubi słuchać, choć najbardziej lubi pytać. Geografia to jej słaby punkt – dlatego musi wszystko zobaczyć na żywo, by móc umiejscowić to na mapie. Miłośniczka spania – w każdym miejscu i o każdej porze. Nie może żyć bez ludzi wokół. Kocha przyrodę, ale raczej tę nieożywioną. Z ożywionej – tylko to, co ma maksimum cztery nogi. Mistrzyni komunikacji – rozszyfrowuje nawet jego mamrotanie.

Mikołaj Kuras – fotoreporter z pasji i z zawodu. Niewiele mówi, ale jak już powie, to warto go posłuchać. Inteligencja i ironia to jego tajna broń. Urok osobisty sprawia, że nie sposób go nie lubić, choć cięta riposta i dowcip to jego drugie imię. Jest ostoją spokoju i rozsądku, nie brak mu jednak spontaniczności. Dzielnie znosi jej słowotok i nawet nieźle ją rozumie.

Razem — zamiast chodzić wytyczonymi szlakami wolą zgubić się i odkrywać własne ścieżki. Są ciekawi ludzi i świata. Uwielbiają się włóczyć, poznając nowe miejsca każdym zmysłem – widząc, słysząc, smakując i czując. 15 listopada zacznie się dla nich Rok Włóczykija. 365 dni w drodze dookoła świata. Razem 24 godziny na dobę.

Dołączycie?